Обавештење о јавном увиду, презентацији и расправи Студије о процени утицаја на животну средину-Изградња индустријске хале за производњу изолационих материјала од полиуретанске пене за аутомобилску индустрију (ул. Драгослaва Срејовића бр.89), носилац пројекта-"Becchis Osiride" d.o.o., Крагујевац 1.6.2023.

РЕПУБЛИКА СРБИЈА

ГРАД КРАГУЈЕВАЦ

ГРАДСКА УПРАВА ЗА РАЗВОЈ И ИНВЕСТИЦИЈЕ

Секретаријат за локални економски развој, привреду, пољопривреду и заштиту животне средине

Одељење за заштиту животне средине

Број: XXIV-02-501-179/23

Датум: 01. јун 2023. године

К Р А Г У Ј Е В А Ц

Обавештење о јавном увиду, јавној презентацији и јавној расправи Студије о процени утицаја на животну средину

Обавештавамо вас да је поднет захтев за давање сагласности на Студију о процени утицаја на животну средину за ПРОЈЕКАТ – изградња индустријске хале за производњу изолационих материјала од полиуретанске пене за аутомобилску индустрију, спратности П и П+2, 1559/13 КО Крагујевац 1 (локација је обухваћена Планом генералне регулације "Радна зона Крагујевац и зона пословања", ("Службени лист града Крагујевца", бр. 26/13), у зони привређивања - радна зона II "Лепеница", у подцелини 2.1, улица Драгослaва Срејовића бр. 89), на територији града Крагујевца, од стране носиоца пројекта "Becchis Osiride" d.o.o., Крагујевац (ул. Драгослава Срејовића 89).

Сагласно члану 20. ст. 1. и 2. Закона о процени утицаја на животну средину ("Службени гласник Републике Србије", бр. 135/04, 36/09), ЈАВНИ УВИД у предметну студију о процени утицаја надлежни орган ће обезбедити у просторијама Градске управе за развој и инвестиције, Секретаријатa за локални економски развој, привреду, пољопривреду и заштиту животне средине, Одељењa за заштиту животне средине, Николе Пашића бр. 6, канцеларија број 10, Крагујевац, у периоду од 01.06.2023. до 20.06.2023. године, у времену од 10.00 до 12.00 часова.

Заинтересована јавност може извршити увид у Студију о процени утицаја на животну средину у горе наведеном року и  доставити мишљење стручној служби (закључно са 20.06.2023. године).

Јавна расправа и презентација Студије о процени утицаја на животну средину биће одржана 22. јуна 2023. године са почетком у 11.00 часова, у просторијама Градске управе за развој и инвестиције, Секретаријатa за локални економски развој, привреду, пољопривреду и заштиту животне средине, Одељењa за заштиту животне средине, Николе Пашића бр. 6, канцеларија број 10, 34000 Крагујевац.

Презентацији и јавној расправи о студији о процени утицаја на животну средину учествоваће носилац пројекта.