Обавештење о донетом решењу за оцену потребе за ажурирањем Студије о процени утицаја на животну средину-изградња бетоњерке са пословном зградом, адм. објектом и мон. адм. објектом (ул. града Караре), носиоц пројекта- Радан Јелић 15.6.2023.

РЕПУБЛИКА СРБИЈА

ГРАД КРАГУЈЕВАЦ

ГРАДСКА УПРАВА ЗА РАЗВОЈ И ИНВЕСТИЦИЈЕ

Секретаријат за локални економски развој,

привреду, пољопривреду и заштиту животне средине

Одељење за заштиту животне средине

Број: XXIV-02-501-141/23

Датум: 15. јун 2023. године

К Р А Г У Ј Е В А Ц

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

О ПОСТУПКУ ОДЛУЧИВАЊА О ПОТРЕБИ АЖУРИРАЊА СТУДИЈЕ О ПРОЦЕНИ УТИЦАЈА НА ЖИВОТНУ СРЕДИНУ

Градска управа за развој и инвестиције, Секретаријат за локални економски развој, привреду, пољопривреду и заштиту животне средине, Одељење за заштиту животне средине, обавештава јавност да је на захтев за оцену потребе ажурирања студије, носиоца пројекта Радан Јелић, (улица Белодримска бр.10) Крагујевац, донето Решење о потреби израде нове Студије о процени утицаја на животну средину Пројекта – изградња бетоњерке са пословном зградом, административним објектом, монтажним административним објектима и пратећим објектима (улица Града Караре) на кп.бр. 6286 КО Крагујевац 4, на територији Града Крагујевца и одређен обим и садржај студије о процени утицаја на животну средину.

Увид у донето решење може се извршити у просторијама органа -  Градска управа за развој и инвестиције, Секретаријат за локални економски развој, привреду, пољопривреду и заштиту животне средине, Одељење за заштиту животне средине, улица Николе Пашића бр. 6, канцеларија број 10.

Представници заинтересоване јавности могу изјавити жалбу на донето решење у року од 15 дана од дана објављивања овог обавештења.  Жалба се изјављује Министарству заштите животне средине, а подноси се преко првостепеног органа.

Обавештење се објављује на основу чл. 10. став 7. и чл. 29. Закона о процени утицаја на животну средину ("Службени гласник Републике Србије", бр.135/04, 36/2009).