Обавештење о давању сагласности на Студију о процени утицаја на животну средину - изградња индустријске хале за производњу изолационих материјала од полиуретанске пене за аутомобилску индустрију, (ул. Драгослава Срејовића 89), носилац пројекта "Becchis Osiride" d.o.o. - 10.08.2023.

РЕПУБЛИКА СРБИЈА

ГРАД КРАГУЈЕВАЦ

ГРАДСКА УПРАВА ЗА РАЗВОЈ И ИНВЕСТИЦИЈЕ

Одељење за заштиту животне средине

Број: XXIV-02-501-179/23

Датум: 10. август 2023. године

Обавештење о давању сагласности на Студију о процени утицаја на животну средину

Обавештавамо вас да је на основу поднетог захтева носиоца пројекта "Becchis Osiride" d.o.o., Крагујевац (ул. Драгослава Срејовића бр. 89), Крагујевац, за давање сагласности на Студију о процени утицаја на животну средину за ПРОЈЕКАТ - изградња индустријске хале за производњу изолационих материјала од полиуретанске пене за аутомобилску индустрију, спратности П и П+2, на кп.бр. 1559/13 КО Крагујевац 1 (локација је обухваћена Планом генералне регулације "Радна зона Крагујевац и зона пословања", ("Службени лист града Крагујевца", бр. 26/13), у зони привређивања - радна зона II "Лепеница", у подцелини 2.1, улица Драгослaва Срејовића бр. 89, на територији града Крагујевца, Градска управа за развој и инвестиције, Секретаријат за локални економски развој, привреду, пољопривреду и заштиту животне средине, Одељење за заштиту животне средине, Николе Пашића бр. 6, канцеларија број 10, Крагујевац, спровела одговарајући поступак и дала сагласност на студију.

Решењем се потврђује да је Студија о процени  утицаја на животну средину израђена у свему према утврђеним нормативима који су прописани Законом о процени утицаја на животну средину ("Службени гласник Републике Србије", бр. 135/04 и 36/09) и Правилником о садржини Студије о процени утицаја на животну средину ("Службени гласник Републике Србије", бр. 69/05).

Студија о процени утицаја на животну средину указује да пројекат – изградња индустријске хале за производњу изолационих материјала од полиуретанске пене за аутомобилску индустрију, на кп.бр. 1559/13 КО Крагујевац 1, на територији града Крагујевца, на предметној локацији, сагласно датим условима и применом мера које су овим решењем и студијом утврђени, неће угрожавати животну средину изнад законом прописаних граничних вредности.

Ова одлука је коначна и против ове одлуке заинтересована јавност може покренути управни спор.