Обавештење о поднетом захтеву о процени утицаја на животну средину- Реконструкција производне хале "Челик" у пословно-индустријском комплексу MIND PARK (к.п. бр. 4776 КО Лужнице, ул. Алеја Милановић бб)" носилац пројекта- "MIND Real Estate" d.o.o., 19.10.2023.

РЕПУБЛИКА СРБИЈА

ГРАД КРАГУЈЕВАЦ

ГРАДСКА УПРАВА ЗА РАЗВОЈ И ИНВЕСТИЦИЈЕ

Секретаријат  за локални економски развој, привреду, пољопривреду

и заштиту животне средине

Одељење за заштиту животне средине

Број: XXIV-02-501-356/23

Датум: 19. октобар 2023. године

К Р А Г У Ј Е В А Ц

ОБАВЕШТЕЊЕ О ПОДНЕТОМ ЗАХТЕВУ ЗА ОДЛУЧИВАЊЕ О
ПОТРЕБИ ПРОЦЕНЕ УТИЦАЈА  НА  ЖИВОТНУ СРЕДИНУ

Ово одељење, као надлежни орган за послове из области заштите животне средине, решавајући по захтеву "MIND Real Estate" d.o.o., 34 325 Крагујевац (Алеја Милановић бб), обавештава јавност да је носилац пројекта поднео захтев за одлучивање о потреби процене утицаја на животну средину за ПРОЈЕКАТ – Реконструкција у оквиру постојећег габарита дела производне хале "Челик" у пословно-индустријском  комплексу  MIND PARK, на катастарској парцели број  4776 КО Лужнице, Алеја Милановић бб, на територији града Крагујевца.

Увид у податке и документацију из захтева носиоца пројекта, може се извршити у просторијама овог органа - Градска управа за развој и инвестиције, Секретаријат за локални економски развој, привреду, пољопривреду и заштиту животне средине, Одељење за заштиту животне средине, ул. Николе Пашића бр. 6, канцеларија број 10, у периоду од 19.октобра 2023. до 30.октобра 2023. године, у времену од 9-12 часова.

У року од 10 дана од дана објављивања овог обавештења, заинтересована јавност може доставити мишљења о захтеву за одлучивање о потреби процене утицаја предметног пројекта на животну средину овом органу.

Овај орган ће у року од 10 дана од дана истека рока из става 3. овог обавештења донети одлуку о томе да ли је за предложени пројекат потребна процена утицаја на животну средину, о чему ће благовремено обавестити јавност.