Одбор за обележавање празника, јубилеја и доделу признања

Образован Решењем Скупштине града Крагујевца, Број: 112-708/24-I од 14. марта 2024. године, у следећем саставу:

1. Саша Јаћовић, - председник Одбора, одборник, представник Коалиције АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  2. Ана Поповић, - заменик председника Одбора, одборник, представник Групе грађана „СЛАЂАН РАКИЋ – КРАГУЈЕВАЧКА ИНИЦИЈАТИВА – ПОКРЕТ ВОЛИМ СЕЛО СВОЈЕ – ЕКО ПАРК“
  3. Миљан Бјелетић, члан Одбора, одборник, представник Коалиције АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  4. Томислав Јошовић, члан Одбора, представник Коалиције: АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – Крагујевац не сме да стане
  5. Драган Прековић, члан Одбора, представник Коалиције: Заједно и Србија Центар
  6. Саша Фуртула, члан Одбора, представник Коалиције: Уједињени против насиља – Нада за Крагујевац
  7. Славица Петровић Радивојевић, члан Одбора, представник Политичке странке: Социјалистичка партија Србије

Надлежност Одбора је да разматра и утврђује предлоге аката, утврђује програме и обавља друге послове везане за обележавања празника, јубилеја и доделу признања у складу са одлукама Скупштине града Крагујевца.

Стручне и административно – техничке послове за потребе Одбора обавља секретар Одбора, Небојша Милић, дипломирани правник, запослен у Градској управи за послове органа Града.