У јединственом архитектонском комплексу индустријског наслеђа Града, на Кнежевом арсеналу, синоћ је почело ново издање Арсенал феста.  Од метала и култних хитова домаћег рокенрола, преко безвременског шведског попа, па све до најтрђих рифова и кантауторских наступа, фестивал је још једном показао зашто већ  16 година заузима посебно место на регионалној музичкој мапи.

Програм на мајн стејџу отворио је енергичан наступ  финског бенда Sonata Arctica. Публика је потом дочекала Партибрејкерсе који су по ко зна који пут потврдили колико је моћан звук рокенрола.  Безвременски хитови шведских поп икона The Cardigans испунили су очекивања хиљада посетилаца, након којих је главну бину преузео најпопуларнији извођач млађе генерације Јаков Јозиновић. Његов први фестивалски наступ у каријери публика Арсенал Феста је дочекала са великим одушевљењем. Модеран метал звук нишког бенда Лавина, који је био представник на овогодишњој Евровизији,  затворио је прво фестивалско вече на мејн стејџу што је потврдило да тврђи звук заузима важно место на овом фестивалу.

Гарден стејџ је био у боји метала, панка и алтернативног звука. Програм је отворио млади мађарски састав The Hellfreaks. Затим су уследили енергични наступи новосадског бенда Concrete Sun и легендарних Cockney Rejects, док су пионири гриндкор звука Napalm Death приредили један од најенергичнијих наступа вечери, оцењују организатори. Негатив и Ивана Петерс, Матија Цвек и Краљ Чачка, владали су гарден стејџом.

Арсенал Фест се наставља вечерас. Публику очекују и концерти британског електронског дуа Underworld на мејн стејџу, затим  Magnificо, Destruction, Artan Lili, Detour, Марко Луис и други,  док ће на Експлозив ди џеј стејџу наступити Luton Pepe i Tom Novy.

Капије фестивала отварају се у 19 часова. Улазнице су доступне на платформи Tickets.rs и на самом улазу у фестивал. Више информација на: www.arsenalfest.rs.