Дводневна спортска сајамска манифестација „Сајам спорта“ биће отворена у петак, 24 фебруара на Шумадија сајму – најављено је на данашњој конференцији за новинаре.

Промоција спорта, представљање спортских клубова, спортских савеза, турнира, спортска опрема, реквизити и дружења са спортистима је само део онога што је припремљено за посетиоце сајма и љубитеље спорта. Посетиоци ће бити у прилици да се опробају у бројним спортовима и друже са актуелним и као и некадашњим олимпијским шампионима и спортским асовима. Сајам ће отворити Милош Видовић, капитен ФК „Раднички“.

Покровитељ ове манифестације је Град Крагујевац, а организатори су Спортски савез града Крагујевца, СПД Раднички, ФК Раднички и Шумадија сајам.

Крагујевац је град спорта и о томе сведоче и резултати које остварују наши спортисти и колективи СПД „Раднички“, ФК „Раднички“ и сви остали клубови који су на директном финансирању града Крагујевца.

Жеља нам је да се похвалимо, да покажемо спортско лице нашег града, Посетиоци сајма ће моћи да се сусретну са нашим успешним спортистима који вредно и посвећено тренирају, који улажу огроман труд и време у остваривање великих спортских резултата. Желим овом приликом да позовем родитеље да доведу своју децу на овај сајам, да виде све омо што Крагујевац у овом тренутку нуди кроз своје спортске колективе. Позивам родитеље да врате децу спорту јер је то важно да би нам деца била здрава и да би неки од њих сутра остварили овако велике спортске резултате – казао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Према речима Александра Штајна, директора Шумадија сајма, током два сајамска дана, клубови ће на једном од најсавременијих терена који је постављен на Шумадија сајму моћи да представе своје активности.

„Дугујемо велику захвалност Граду Крагујевцу који је покровитељ сајма. Ми са Шумадија сајма смо изузетно задовољни што смо део ове „спортске мисије“ која ће одржати у Крагујевцу – нагласио је Штајн.

Ставро Рашковић, СПД „Раднички“ истакао је да је познато колико Крагујевчани воле спорт и ту подршку најбоље осећају на терену, у спортској хали, али сајам је добра прилика да буде представљено и све оно што раде и мимо терена.

Сва наша деца која тренирају, све млађе категорије и тренери, то је једна велика машинерија која стоји иза целе те приче. Током два сајамска дана наши посетиоци ће имати прилику да се сретну са нашим успешним спортистима које гледају само на терену – казао је Рашковић.