Традиционалном Трком за најбржег Шумадинца на Стадиону „Чика Дача“ данас је званично отпочео Фестивал школског спорта, који уочи Васкрса и Дана града, организује Савез за школски спорт Крагујевац уз подршку Града Крагујевца. Старту трке присуствовао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт.

Стевовић је истакао да подршком оваквим спортским манифестацијама, Град Крагујевац жели да мотивише децу да се баве спортом од најранијег узраста.

Овакве манифестације су важне за развој деце, социјализацију, подизање њихових физичких могућности и мислим да дају добар пример другим професорима и наставницима физичког васпитања како треба радити са децом. Мислим да овакве манифестације које нису ad hoc типа значе за наш град, значе за школски спорт и мислим да ту лежи клица развоја спорта у нашем граду  - казао је Стевовић.

Према речима Драгана Ђорђевића, председника Савеза за школски спорт Крагујевац у овој трци учествује 105 такмичара, од првог до четвртог разреда основне школе. Уједно ово су биле и квалификационе трке за СИМ игре које ће се у Крагујевцу одржавају 1. јуна. Током Фестивала школског спорта траје пет дана биће организован и Васкршњи куп Крагујевца у шаху, турнир у одбојци за девојчице, Мале олимпијске игре и Ђурђевдански поход на Жежељ.

Циљ ове манифестације је развој школског спорта и прилика да деца могу да се опробају у више спортских дисциплина. Школски спорт је база за врхунски спорт јер нико није дошао до репрезентације, а да се пре тога није опробао у школском спорту. – казао је Ђорђевић.