Град Крагујевац једна је од 38 локалних самоуправа којима су додељена средства Министарства заштите животне средине за суфинансирање реализације пројеката пошумљавања. За пројекат „Крагујевац, зелени град“ у Министарству је данас потписан уговор у вредности од милион динара.

Пројектом је предвиђено 110 садница и то сладуна, цера, лужњака и црног и белог бора. Циљ пројекта је пошумљаваље приоритетних подручја у оквиру градске зоне где је у највећој мери заступљено вишепородично становање али и предшколско и основно образовање. Овим би се спречили негативни еколошки ефекти климатских промена, обезбедила повезаност зелених површина и масива у јединствен систем, али и унапредила борба за очување природних елемената и пејзажних целина у функцији заштите животне средине.

Укупни буџет за пошумљавање је 1.250.000,00 динара. Град Крагујевац је на основу потписаног Уговора о суфинансирању од Министарства заштите животне средине добио милион динара, а остатак је финансиран из градског буџета. Пројекат Пошумљавање је од непроцењиве важности за животну средину. Повећање процента пошумљености Србије је у складу са Зеленом агендом, и то је заједнички циљ и задатак Министарства заштите животне средине и Града Крагујевца. Повећавањем зелених површина у граду, смањује се загађеност ваздуха, што има значајан утицај на здравље становника. Једна од додатних функција је свакако и формирање нових зелених површина и стварање пријатног амбијента јавног простора у којем наши грађани на квалитетнији начин проводе своје слободно време.

Уговор је у име града потписала је Снежана Петровић, в.д. начелника Градске управе за развој и инвестиције.