Поводом Дана града - Ђурђевдана 6, 7. и 8. маја у Крагујевцу ће бити организован музички спектакл на Тргу испред зграде Градске управе. Крагујевчане ће забављати бројни извођачи, међу којима су и легенде поп и рок сцене Неверне бебе, Бајага и инструктори, Крагујевачки симфонијски оркестар и Тијана Дапчевић, Ивана Негатив, Дадо Топић, Кики Лесандрић и пилоти. У Крагујевцу ће за Дан града, а две године после наступа у Београду, наступати, јединствен, харизматичан певач и гитариста пореклом из Нигерије, Kaziah Jones.

У понедељак, 6. маја, након Свечане седнице Скупштине града која ће бити одржана у згради Старе скупштине, уследиће програм за најмлађе на Тргу војводе Радомира Путника где ће од 11,00 часова наступити Дечији фолклорни ансамбл Центра за неговање традиционалне културе Абрашевић, након чега следи Ђурђевдански маскенбал и Фестивал уличних свирача. У поподневним сатима, такође на Тргу војводе  Радомира Путника, од 17 часова биће организована манифестација „Ђурђевдански венац“ када ће Установа културе „Кораци“ свечано прогласити победнике конкурса „Крагујевац који волим“ и уручити награде. У 18.00 сати програм за децу затвориће  Представа „Пут око света са Леонтином“.

На концерту на Дан града, 6. маја, који почиње у 20 часова, наступиће Неверне бебе и Бајага и инструктори а традиционални ватромет предвиђен је између два концерта.

Другог дана Ђурђевдана, 7. маја, концерт ће одржати Крагујевачки симфонијски оркестар са којим ће наступити Тијана Дапчевић, Ивана Негатив, ДадоТопић, Кики Лесандрић и пилоти, а специјални гост Kaziah Jones од 22,30 сати.

Ђурђевдански концерт ће бити одржан и 8. маја, када публику очекује хип хоп вече.

Тродневни музички спектакл за Ђурђевдан организује Дом омладине под покровитељством Града Крагујевца.

Међу многобројним манифестацијама у оквиру мајских свечаности, које су почеле данас од 14. до 18. маја биће организован 26. Међународни луткарски фестивал „Златна искра“, а од 15. до 19. маја Сајам књига. Од 23. до 29. маја на програму су Јоакимови дани – ревија позоришних представа у част домаћег писца. Мајске свечаности 31. маја биће затворене изложбом „75 година Народног музеја Шумадије“.