Међу бројним градовима са којима Крагујевац негује пријатељске односе јесте и побратимски град Мостар, а област која је највише обележила ову сарадњу свакако јесте спорт. Дуги низ година, у оквиру сарадње спортских савеза наша два града, организована је размена младих спортиста коју је непланирано прекинула пандемија узрокована корона вирусом. Овогодишње обележавање Дана града била је прилика да, поред представника Спортског савеза града Мостара, Крагујевац угости и младе мостарске кошаркаше који су данас у спортској хали Гордана Гоца Богојевић одиграли пријатељску утакмицу са младим кошаркашима Крагујевца.

Желимо да кроз дружење и игру стварамо и учвршћујемо нова пријатељстава и јачањем спортске сарадње подигнемо ниво сарадње између наших градова. Представници Крагујевца и Мостара овде су деца узраста до 12 година, млади на путу стицања искустава која су потребна да сутра градимо још јаче мостове пријатељства, која им могу помоћи да постану бољи кошаркаши, док тренерима нова познанства можда отворе другачије видове сарадње и начине рада са децом, рекао је Предраг Стевовић, члан Градског већа за спорт. Истакавши да је ово само почетак, он је најавио да ће наставити да организују овакве размене и у другим спортовима које деца Мостара и Крагујевца тренирају.

Виши спортски менаџер у Спортском савезу града Мостара, Џенан Шута, нагласио је да је размена младих спортиста између наше две државе вероватно највећа управо између Крагујевца и Мостара. Током оваквих посета деца имају могућност да упознају своје вршњаке, културу, традицију и обичаје места у које долазе, али и да се надмећу и размене искуства на спортском терену, упражњавајући спортове које иначе тренирају у својим градовима. На овај начин дајемо им и мотив више да остану и усавршавају се у спорту који су изабрали, рекао је Шута.