На трећој седници градске изборне комисије, одржаној дана, 24. фебруара 2022. године, донета је Одлука о одређивању бирачких места на територији града Крагујевца за гласање на изборима за народне посланике Народне скупштине републике Србије, расписаним за 3. април 2022. године.

Градска управа за друштвене делатности, доставила је Градској изборној комисији, Предлог бирачких места на којима ће се гласати у поступку спровођења избора за народне посланике Народне скупштине Републике Србије, расписане за 3. април 2022. године.

Предлог је израђен у складу са Упутством за одређивање бирачких места, на бази анализе броја бирача, удаљености гласача од бирачког места, стања и доступности објеката у којима су раније одржавани избори, као и промена које су настали из објективних разлога.

За гласање на изборима за народне посланике Народне скупштине Републике Србије одређено је укупно 168 бирачких места на територији Града Крагујевца.