У оквиру пројекта „Подршка за наставак школовања младим Ромима у граду Крагујевцу“ као вид психосоцијалне подршке, Рома центар је организовао десету по реду  радионицу.Пројекат се у оквиру друге фазе РОМАКТЕД програма, који се уз подршку Савета Европе, реализује у 14 градова и општина Србије, међу којима и Крагујевац. Радионици одржаној у просторијама Радничког универзитета, је присуствовала др Гордана Дамњановић, чланица Комисије Привременог органа Града Крагујевца, Тања Ђорђевић и Светлана Милојвић, фацилитаторке у РОМАКТЕД програму.

Програм ''Промовисање доброг управљања и оснаживање Рома на локалном новоу'' подразумева имплементацију приоритетних активности у сарадњи са ромском заједницом. Град Крагујевац је формирао институционалну радну групу у којој партиципирају представници ромске заједнице и заједно одређују шта су приоритети. Средином ове године је у оквиру малог гранта за 40 ученика ромске националности организовано спровођење мале матуре. У току је други, велики  грант у износу од 10 хиљада евра у оквиру којег ће, у организацији Рома центра, кроз психосоцијалну подршку и обуке на Радничком универзитету, 20 суграђана ромске националности  економски оснажити за започињање сопственог бизниса. Након завршене обуке различитог профила биће спроведен јавни позива за доделу три гранта у износу од 500 евра за започињање самосталног бизниса, објаснила је др Дамњановић.