Удружење за децу и породицу „Дечија мисија“ данас је у Крагујевцу деци ромске националности поделило пакетиће а како би њима и њиховим породицама помогла у развоју моралних и хришћанских вредности. У договору са челницима позоришта органозована је луткарска „Божићна представа“ са мепет луткама. У име града Крагујевца присутнима се обратила др Гордана Дамњановић, чланица Комисије Привременог органа града Крагујевца.

Град Крагујевац годинама уназад подржава ромску популацију. Захваљујемо се Удружењу што је Крагујевац уврстио у свој програм, а данас смо у прилици да обрадујемо ромску децу узраста до десет година и поделити им 180 пакетића поводом православне Нове године, истакла је др Гордана Дамњановић. С обзиром на то да има доста ромске деце, пакетиће смо поделили деци која су примаоци новчане социјалне помоћи преко Центра за социјални рад и Канцеларије за социјална питања, рекла је др Гордана Дамњановић.

У сарадњи са хуманитарном организацијом „Самаритан“ из Енглеске (Operation Christmas Child) деца школског узраста али и читаве породице пакују шарене пакетиће намењене деци широм света, рекла је Славица Мирковић, представница Удружења. Иако нисмо очекивали, драго нам је да је присутан велики број малишана јер нам је жеља да их на овај начин обрадујемо и измамимо им осмехе јер верујемо да ће им било каква врста поклона значити. У протеклом периоду, пакетиће смо делили у Београду, два села у околини Мрчајеваца и у селу Катрга, навела је Мирковић.