Припадници ромске националности данас у Крагујевцу прослављају традиционални верски празник, Теткицу Бибију, исцелитељку, заштитницу породица и здравља деце. Прославе су се организовале у три ромска насеља и то у Бресници, Лицики и Палилулама. Уз подршку Града Крагујевца подељено је 210 пакетића које је деци у насељу Лицика поделио Зоран Павловић, координатор за ромска питања у Одељењу за људска и мањинска права, родну равноправност и превенцију трговине људима.

И ове године, у највећем ромском насељу Лицика прослављамо традиционални празник Теткицу Бибију. Окупили смо се да одамо част светитељки, да заједно прославимо овај дан и помолимо се за здравље деце али и свих нас који живимо на овим просторима, рекао је Зоран Павловић.

Он је додао да је град Крагујевац, као и претходних година, подржао ову светковину обезбедивши пакетиће за децу а како би их обрадовали и измамили њихов осмех, јер то је највеће богатство, поручио је Павловић.