Поводом обележавања Међународног дана Рома, представници града Крагујевца и Полицијске управе Крагујевац посетили су мештане Лицике, највећег ромског насеља и том приликом поделили деци слаткише и брошуре о безбедности у саобраћају.

Велико ми је задовољство да Међународни дан Рома обележимо дружећи се са децом из највећег ромског насеља Лицика. Заједничком сарадњом Града и ПУ Крагујевац поделили смо слаткише и брошуре о безбедности у саобраћају, рекла је др Гордана Дамњановић, помоћник градоначелника за здравствену и социјалну заштиту, људска и мањинска права и додала да је 8. април обележен и у ОШ „19. октобар“ у Маршићу где је, у оквиру Пројекта „Различитости које повезују“, приређена изложба цртежа ученика школе на којима су осликани разноликост и заједништво. У претходном периоду имали смо бројне активности и радионице везане за превенцију малолетничких бракова, дискриминацију као и превенцију насиља у породици. Град Крагујевац сваке године ромску децу уводи у припремни предшколски програм, за сву децу која полазе у први разред ранчеве а сви имају бесплатан превоз, подсетила је др Дамњановић.