Полазницима стручног усавршавања у оквиру друге фазе програма ROMACTED, данас су уручене дипломе о успешно завршеној обуци у области услужних делатности. Обуке су реализоване у сарадњи са Радничким универзитетом. Свечаној додели диплома у згради Градске управе присуствовала је Гордана Дамњановић, помоћник градоначелника за здравствену и социјалну заштиту и људска и мањинска права.

Честитајући полазницима успешно завршене обуке, Гордана Данњановић је истакла да грантови који се реализују у оквиру друге фазе ROMACTED програма коју спроводе Европска унија и Савет Европе имају за циљ јачање капацитета јединица локалне самоуправе када је реч о осмишљавању активности и мера које на инклузиван начин уводе ромску заједницу да заједно са нама планирају и реализују активности у складу са својим потребама. У оквиру гранта који је био усмерен ка јачању компетенција и економском оснаживању припадника ромске популације, обуку је завршило 15 полазника. Реч је о стручном оспособљавању за  обављање услужних делатности – козметичар, фризер, маникир и педикир, кувар, неговатељ.

Уз мала почетна улагања, надам се да ће искористити знање које су стекли и ускоро отпочети обављање послова које могу да раде и од куће одмах, без великих почетних улагања – казала је Дамњановић.