Поводом обележавања Видовдана, на Старом војничком гробљу у Шумарицама и код Споменика „Успење“ одате су поште и положени венци у знак сећања на страдале јунаке и суграђане који су дали животе за отаџбину.
Венце су крај спомен-обележја положили члан Градског већа за инвестиције и управљање пројектима Марко Јанковић, у име Града Крагујевца, представници Војске Србије, Удружења потомака ратника Србије 1912-1920. године, Удружења ратних војних инвалида и породица погинулих бораца Крагујевца, Градског одбора СУБНОР-а и борачких организација, као и чланови породица погинулих бораца.
Град Крагујевац се са посебним поштовањем и пијететом сећа свих који су учествовали у ослобођењу Србије и који су се кроз векове борили за њену слободу, рекао је Марко Јанковић. Видовдан није само један од најзначајнијих празника Српске православне цркве, већ и датум од изузетног националног значаја који подсећа на велике победе, историјска искушења и трајну тежњу српског народа да сачува слободу и достојанство, поручио је Јанковић.
Председник Удружења потомака ратника Србије 1912–1920. године из Крагујевца Милан Вујичић подсетио је да обележавање Видовдана на Старом војничком гробљу представља традицију коју су започели сами ратници, сматрајући је наставком борбе и неговања сећања на саборце сахрањене на том месту. Он је истакао да је дужност садашњих генерација да негују културу сећања, чувају успомену на страдале и са поштовањем обилазе места страдања српских војника, јер су они своје животе положили за слободу свих нас.
Као и сваког Видовдана, и данас смо се окупили како бисмо одали помен погинулим борцима који су страдали у оружаним сукобима од 1991. до 1999. године, али и свим страдалима који су животе положили за слободу Србије, рекао је Милан Спасић, председник Скупштине Удружења ратних војних инвалида и породица палих бораца. Он је истакао да се полагањем венаца крај Споменика „Успење“ и одавањем поште чува сећање на њихову храброст и жртву.